NOORTEPÄEVA PÕHISÜNDMUSED

1.-6.08

Põhisündmused on Noortepäeva kõige tähtsamad kohtumised. Põhisündmuseid on viis: avamissa, paavsti tervitustseremoonia, ristitee, vigiilia ja lõpumissa.

Enne iga põhisündmust toimuvad ettevalmistavad üritused, mis palve, laulu, tantsu ja tunnistuste abil juhatavad sisse põhisündmuse teema.

Põhisündmuste nädalal võõrustavad palverändureid kolm piiskopkonda: Lissabon, Santarem ja Setubal.

 • Avamissa (1.08, Lissaboni kesklinn)

  Avamissaga algab XXXVII Ülemaailmne Noortepäev. Missat pühitseb Lissaboni patriarh kardinal Manuel Clemente.

 • Paavsti tervitustseremoonia (3.08, Lissaboni kesklinn)

  See on Noortepäeva esimene võimalus kohtuda ja palvetada koos paavstiga!

 • Ristitee koos paavstiga (4.08, Lissaboni kesklinn)

  Reedel kantakse Noortepäeva rist protsessioonis läbi linna, et niimoodi oma usku tunnistada. Ristitee näitab, et Noortepäev on ka kutse meeleparandusele.

 • Vigiilia koos paavstiga (5.08, Tejo park)

  Laupäeval hakkab kätte jõudma Noortepäeva kulminatsioon. Ennelõunal alustavad kõik osalejad umbes 10-kilomeetri pikkust jalgsi palverännakut vigiilia toimumispaika. Vigiilia, sealhulgas Pühima Altarisakramendi adoratsioon koos paavstiga on eriline palve- ja Kristusega kohtumise aeg, mis on kantud täieliku pühendumise, kuid samas tohutusuure rõõmu vaimust! Sel ööl magatakse vigiilia toimumispaigas lageda taeva all, sest järgmisel hommikul toimub sealsamas lõpumissa.

 • Lõpumissa (6.08, Tejo park)

  Noortepäev lõppeb pühapäeva hommikul paavsti pühitsetava Missaga. See on Noortepäeva tipphetk ja pidulik lõpetus. Missa ajal läkitab paavst noored maailma. Viimaks, Angeluse palve ajal, kuulutab paavst välja järgmise Noortepäeva toimumise aja ja koha.

© Copyright - Katoliku Kirik Eestis 2023. Kõik õigused kaitstud.