MIKS NOORTEPÄEVAL OSALEDA?

Noortepäev on võimalus:

 • Kohtuda paavstiga

  Noortepäev on suurepärane võimalus veeta paar päeva paavsti lähedal. On unustamatu kogemus osaleda paavsti Missal ning näha teda papamobiiliga mööda sõitmas! Ühtlasi on see ka hea võimalus teda sügavamalt kuulata ning toetada teda tema väljakutsete rohkes missioonis.

 • Kohtuda noortega kõikjalt maailmast

  Noortepäevale tuleb noori kõikjalt maailmast ja ka sina võid olla nende seas! Noortepäeval võib näha lehvimas paljude riikide lippe, kuulda laule ja palveid paljudes keeltes ning jagada kogemusi ja muljeid paljudest rahvustest noortega. Võta kindlasti kaasa rahvussuveniire, mida kinkida uutele sõpradele kaugetest paikadest!

 • Osaleda ainulaadsel palverännakul

  Noortepäev on küll ainult veidi vanem kui 30 aastat, kuid palverännakute traditsioon on väga pikk. Palverännakul osaledes palvetame kogu kehaga. Palverännakutel on tavaks kõndida päevas palju kilomeetreid ning minna magama väsinu ja õnnelikuna.

 • Tunda tõelist kristlaseks olemise rõõmu

  Pole ühtki teist üritust, mille positiivne energia oleks niisama suur kui Noortepäeval. Inimesed tantsivad ja laulavad kõikjal. Noortepäeva õhkkond on rõõmus, avatud, kirjeldamatu!

 • Luua erilisi mälestusi

  Noortepäeval saadud kogemused jäävad sind saatma kogu eluks ning mõjutavad nii sinu olevikku kui tulevikku.

 • Näha ja tunnistada usku

  Noortepäev on eriline aeg, mil saame näha, kuidas erinevad rahvad ja kultuurid oma usku elavad. Ühtlasi on see võimalus näidata kogu maailmale, et Kirik elab! Noortepäev ei ole suunatud üksnes palveränduritele, vaid haarab kaasa kogu võõrustajalinna ja selle elanikkonna ning tegelikult kogu maailma.

 • Laadida akusid oma suhtes Jumalaga

  Tänapäevane elutempo on väga kiire ning tihti tõmbavad meie tähelepanu endale kõikvõimalikud nutiseadmed. Nii võib igapäevase palvehetke leidmine olla päris keeruline. Kui see pole sul õnnestunud nii tihti, kui sa tahaksid, siis võib just Noortepäev anda sulle võimaluse laadida akusid oma suhtes Jumalaga ning keskendada oma tähelepanu uuesti Temale.

 • Õppida armastama ja teenima

  Pikkade vahemaade kõndimine ja kogu hingest laulmine on füüsiliselt raske. Märka teisi ja nende vajadusi – janu, nälga, väsimust, palavust – ning püüa näha ja kasutada võimalusi neid armastusega teenida. Just väikeste heategude kaudu anname edasi rahu.

 • Luua üheskoos paremat tulevikku

  Noortepäeval osaledes oled sa teatud sündmuste, kohtumiste, vestluste, inimeste vms tõttu sunnitud oma mugavusstsoonist väljuma. Kasuta neid olukordi, et oma silmapiiri avardada ning koos teistega tulevikku vaadata.

 • Teha olulisi otsuseid

  Noortepäev on eriline sündmus, mis paneb meid mõistma, et me ei ole üksi, isegi kui vahel võib niimoodi tunduda. Maailmas on palju inimesi, kes on meile toeks. Loodetavasti annab see arusaamine koos Noortepäeval saadud kogemustega sulle julgust teha olulisi otsuseid sinu elu kohta.

© Copyright - Katoliku Kirik Eestis 2023. Kõik õigused kaitstud.